Geierswalde 2009

, 6 Sie 2009 o 10:16

start do jazdy drużynowejMajaLenaMaja i Lena na podium

W dniach 24-25.07.2009 w miejscowości Geierswalde w Niemczech odbyły się zawody wrotkarskie. Zawody trzydniowe, gdyż rozgrywane na kilku dystansach. Zawodnicy SSW Malta Poznań startowali na dystansie 21km ze startu wspólnego w niedzielę, oraz w jeździe drużynowej również na dystansie 21 km w sobotę. Na trudnej technicznie i jednocześnie bardzo pięknej krajobrazowo trasie, wiodącej dookoła kilku jezior,  zespół SSW Malta Poznań wywalczył piąte miejsce z czasem 41min i 28 sekund. Dla „naszych” dziewczyn był to rekordowy czas w półmaratonie. O wysokim poziomie tejże konkurencji drużynowej może świadczyć fakt,  iż w zwycięskiej drużynie O.B.S.F.T z Niemiec startowała wspaniała młoda Kolumbijka – która jak to w zwykle w Kolumbii miała na imię ? Oczywiscie Maria Luiza Teresa …. . Wspaniała konkurencja która uczy współpracy w grupie.

W niedzielę wyścig na 21km ze startu wspólnego. Kilku zawodników SSW Malta plasując się na miejscach od 6 do 10 wywalczyło podium w swoich kategoriach wiekowych: GrzegorzP. – 2 miejsce w kategorii M40, PiotrS. – 3 miejsce w kategorii M40, AndrzejK. – 3 miejsce w kategorii M30, Alan) – 1 miejsce w kategorii M50. Grzegorz, Piotr, Andrzej i Alan przyprowadzili do mety dużą grupę zawodników. Pokazali jednak wspaniałą jazdę zespołową na finiszu i wspaniale się rozprowadzając uzyskali cztery czołowe miejsca z tejże grupy. Cieszy także udział naszych najmłodszych członków SSW MALTA – Maji oraz Leny. Dziewczyny walczyły dzielnie i wywalczyły podium.

Kategorie : Nasze zawody