I Maraton Sierpniowy – Gdańsk 29.08.2009

, 7 Wrz 2009 o 13:24

AA295784AA295862
W dniu 29.08.2009 w Gdańsku odbyły się zawody wrotkarskie pod nazwą I maraton Sierpniowy. W zawodach głównych na dystansie 42km wystartowało prawie 400 zawodników w tym także zawodnicy z czołowych miejsc Pucharu Świata. W tym tak doborowym towarzystwie stawili się również zawodnicy SSW Malta Poznań. Na trudnej technicznie trasie bardzo dobre 13 miejsce zajął nasz obecnie najszybszy zawodnik Paweł Ciężki. Przez dużą część dystansu dotrzymywał mu kroku wiecznie młody Marek Szymański. Maraton ten był jednocześnie Długodystansowymi Mistrzostwami Polski. Do tejże klasyfikacji liczyli się tylko zawodnicy polscy. Marek zdobywając kolejny tytuł Mistrza Polski  po raz kolejny udowodnił iż nie ma sobie równych w kategorii starszych chłopców powyżej 40. Paweł natomiast uplasował się na bardzo dobrym 5 miejscu w najsilniej obsadzonej grupie seniorów. Swój rekord życiowy poprawił także Piotrek Sykut. Reszta naszych zawodników zebrała bardzo ostrą reprymendę od swoich przełożonych za wyniki poniżej oczekiwań. Zwłaszcza trzech zawodników: Piotr, Andrzej i Grzegorz którzy w bezpośredniej walce PRZEGRALI z zawodnikiem odżywiającym się na co dzień samymi burakami – słynnym Romanem Wrotkarzem. Licząc na ich powrót do wielkiego ścigania wierzymy i trzymamy kciuki aby wyszli  z  głębokiej depresji która ich dopadła po tym incydencie.

Kategorie : Nasze zawody